Якщо Ви хочете будувати нову Україну разом з іншими громадянами України, Вам цікаво отримувати інформацію та досвід інших територіальних громад у самоврядуванні, заснувати або приєднатись до ініціативної групи з організації роботи вашої територіальної громади як первинного суб’єкту самоврядування або Ви просто бажаєте отримувати інформацію з сайту https://budmo.in.ua/, будь ласка заповніть форму нижче.
Ви можете додати будь-яку інформацію про себе, яка може бути корисною.
Ця інформація не буде розповсюджуватись без Вашої згоди та може бути передана лише членам Вашої територіальної громади, які мають спільні з Вами інтереси для координації та інформування, якщо ви вкажете, що хочете приєднатись або створити таку групу.
Можливо Ви проводите семінари в Києві, щоб мати можливість задати питання щодо територіальних громад. Займаюсь вивченням цього питання. Розумію що це правильний і єдиний вихід врятувати нашу країну, але виникає безліч питань та острахів справитись з цим.
Таня, поки що ми не проводимо навчання в Києві.
Я пропоную Вам приєднатись до Віталія Мельніка – https://www.facebook.com/vitaly.melnik.925, який також розбирається зараз із питанням територіальних громад як первинних суб’єктів місцевого самоврядування.
мы уже в Харькове создали ОСН-все наши действия вы можете посмотреть в нашей открытой группе в Фейсбуке кот.называется “Рымарская19” заходите и знакомьтесь…. можете звонить -поделимся! Успехов!
Здравствуйте!
Поставьте значки на сайте, что бы постить по соц.сетям Ваш сайт. Мало кто знает за Вашу организацию.
Благодарю за рекомендацию, Галина.
Пока можно скопировать адрес страницы, которую вы хотите разместить в социальной сети, и вставить ее там, чтобы опубликовать ссылку.
Или просто разместить ссылку на главную страницу сайта – http://budmo.in.ua
У нас невеличке село, на його вулицях у нічні години темно, тому ,що немає освітлення ми звернулись до сільського голови про те що ми громадяни проведемо світло за свій кошт а сільська рада щоб взяла на свій баланс проплату за електроенергію ,але селищний голова нам відмовив,мовляв немо коштів для цього.Скажіть будь-ласка чи правомірна відпосідь очільника села і якими правовими методами і згідно якого закону ми громада можемо на нього вплинути? Щиро Вам вдячна за відповідь.
Ірина, у вас є декілька можливостей для впливу на ситуацію.
По-перше, якщо ви зможете провести Загальні збори громадян, членів територіальної громади вашого села, та протокольно прийняти рішення, воно буде обов’язковим для виконання всіми посадовими особами та представницькими органами місцевого самоврядування на вашій админістративно-територіальній одиниці, включаючи сільську раду та голову.
Зразок протоколу ви можете знайти на сайті в розділі “Документи”:
http://budmo.in.ua/protokol-2-zboriv-gromadyan-ukrayini-chleniv-teritorial-noyi-gromadi-____________-______________-rajonu-u-harkivs-kij-oblasti-z-utvorennya-initsiativnoyi-grupi-shhodo-zapochatkuvannya-protsesu-organiz/
Загальні збори громадян за місцем проживання – це найвищий орган в Україні, рішення якого не може відмініти жоден суд або інша інстанція, якщо воно в межах Конституції України та не порушує права людей. Збори можно також провести в форматі конференції. Детальніше про цей механізм написано тут:
http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/3748-12
По-друге. Якщо у вас немає можливості зараз провести Загальні збори, ви можете провести Збори громадян, членів територіальної громади. На цих зборах може бути присутніми будь-яка кількість людей. На цих зборах ви можете утворити Ініціативну групу членів територіальної громади, яка буде працювати в комісіях сільскої ради з питань, які вас цікавять. Ця група отримає всю необхідну інформацію – в тому числі щодо фінансів, що є у розпорядженні сільскої ради. Результатом такої роботи стане проект рішення, яке буде проголосовано сільскою радою.
Найкращим шляхом для вас, на мій погляд, стане утворення ініціативної групи членів територіальної громади села, яка разом з представниками громади – депутатами та головою ради буде працювати над організацією та оформленням територіальної громади села як первинного суб’єкту місцевого самоврядування.
Як первинний суб’єкт, територіальна громада села безпосередньо управляє майном, що є в комунальній власності, а це: рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що знаходяться в межах вашої адміністративно-територіальної одиниці. Територіальна громада затверджує програми соціально-економічного та культурного розвитку і контролює їх виконання; затверджує бюджети відповідних адміністративно-територіальних одиниць і контролює їх виконання; встановлює місцеві податки і збори відповідно до закону; забезпечує проведення місцевих референдумів та реалізацію їх результатів; утворює, реорганізує та ліквідує комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснює контроль за їх діяльністю; вирішує інші питання місцевого значення.
Якщо у вас виникне бажання піти цим шляхом, шляхом розбудови місцевого самоврядування та реалізації прав людини та громадянина у відповідності до Конституції України – ми зможемо організувати навчання для вашої групи та будемо надавати необхідну інформацію та практичну допомогу.
МИ ЗАРАЗ НА ШЛЯХУ СТВОРЕННЯ КОНСУЛЬТАЦІЙНО-ІНФОРМАЦІЙНОГО ЦЕНТРУ ПО ОРГАНІЗАЦІЇ ТА СТВОРЕННЮ ОРГАНІВ САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ, ЯК МАЙБУТНЬОЇ ОСНОВИ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД. БУДЬ ЛАСКА, КОЛИ Є У ВАС МЕТОДИЧНІ НАПРАЦЮВАННЯ (ПО ОСН ТА ГРОМАДАМ) – ВИШЛІТЬ, ЗА НАМИ “НЕ ЗАРЖАВІЄ”.
З ПОВАГОЮ, ДМИТРО СКОБЛІКОВ
Доброго всім дня. Скільки потрібно людей для оформлення територіальної громади
?
Доброго всім дня. Ви можете сказати, чи утворена територальна громада міста Київ, чи де це можна дізнатися. В інтернеті дізнався, що міська рада в місті Києві – це є територіальна громада. Чи це так? Дякую.