Нова Історія України

Історія Нової України

У 1991 році люди, які проживали на території УРСР, своїм рішенням утворили нову незалежну демократичну державу — Україну.

Оскільки Ми, українці, свого часу не прийняли рішення — якою повинна стати нова держава, та не скористалися своїм правом здійснювати владу безпосередньо, цю функцію взяли на себе колишні члени комуністичної партії, яка правила в СРСР.

При цьому систему керування державою в нову Україну фактично перетягли із СРСР, хоча в Конституцію було додано фразу про можливість народу керувати країною безпосередньо.

В той же час народні представники зробили дуже велику роботу. У 1996 році була прийнята Конституція України, яка затверджує верховенство права та людини над державою. Конституція України є одним з найкращих документів демократичного світу.

Людина, Громадянин України — головна особа в прийнятті рішень

Людина та громадянин в незалежній України набули всіх можливих прав та свобод, що затвердила Конституція України.

Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави. (Ст. 3)

Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. (Ст. 5)

Громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами (Ст. 38)

Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними. (Ст. 21)

Права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. (Ст. 22)

В той же час Конституція дозволяє будь-яким посадовим особам діяти лише в межах та в спосіб, які передбачені Конституцією та законами України.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. (Ст. 19)

Початок самоврядування

З певних причін, існуюча модель керування державою через представницькі органи не виправдала себе. За 24 роки незалежності в Україні було дві спроби узурпування державної влади однією особою. Обидва рази українці заперечили такому розвитку подій.

Тому в 2015 році громадяни України започаткували процес утворення нової системи керування державою — з безпосередньою участю людей, громадян України, в процесі прийнятті рішень. На місцевому рівні це можливо через механізм територіальних громад як первинних суб’єктів місцевого самоврядування.

Першим кроком на цьому шляху стало проведення зборів з метою утворення ініціативної групи та підписаний Протокол №1 — для започаткування процесу оформлення територіальних громад, як первинного суб’єкту місцевого самоврядування.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *