Започаткування процесу організації та оформлення територіальних громад як первинних суб’єктів місцевого самоврядування

Шановні громадяни України, члени територіальних громад міста Харкова та Харківській області! Звертаємось до Вас з великою повагою, як до справжнього та єдиного джерела влади відповідно ст.5 Конституції України, як до господарів на своїй землі, як до Народу України!

ПОВІДОМЛЕННЯ

21 травня 2015 року вперше на Харківщині пройшли збори громадян України, членів територіальних громад міста Харкова та Харківської області з утворення ініціативної групи щодо започаткування процесу організації та оформлення територіальних громад у місті Харкові та Харківській області як первинних суб’єктів місцевого самоврядування.

На цих зборах була утворена ініціативна група з присутніх членів територіальних громад, які добровільно висловили бажання прийняти участь у роботі ініціативної групи. Збори доручили ініціативній групі розробити та затвердити Положення про ініціативну групу та напрямки діяльності.

Головним напрямком діяльності ініціативної групи обрано просвітницьку та навчальну діяльність. Перш за все, це донесення до громадян України, членів територіальних громад, інформації що стосується прав людини, громадянина, члена територіальної громади. Головне – донести до всіх і кожного просту і зрозумілу істину: Держава для Людини, Держава захищає Людину, Держава відповідає перед Людиною!

Не менш важливим в цьому питанні є інформація про конкретні права та можливості члена територіальної громади, як первинного суб’єкта місцевого самоврядування.

Як здійснювати владу безпосередньо, як само організуватися, само визначитися та почати управляти на своїй землі самостійно в межах діючого законодавства, вирішуючи питання місцевого значення. Місцеве самоврядування – це перш за все право громадян приймати участь у прийнятті рішень на місцевому рівні, а це будинок, вулиця, мікрорайон і т.д.

Територіальна громада, як первинний суб’єкт місцевого самоврядування – це перш за все люди, громадяни України, власники майна на окремій адміністративно-територіальній одиниці, які оформили свої колективні відносини на зборах(конференції) ( для чого треба зібратися 50% + 1 голос), обрали голову, виконавчий орган та прийняли і затвердили Статут територіальної громади.

З цього часу громадяни України, члени територіальної громади окремої адміністративно-територіальної одиниці, починають здійснювати свою владу безпосередньо або через органи, утворені нею.

Безумовно нам треба навчитись самоорганізації та самоврядуванню. Ви можете приєднатись до цього процесу: https://budmo.in.ua/priyednatis/

Сайт : budmo.in.ua

З повагою,

Ініціативна група членів територіальних громад міста Харкова та Харківської області.

Повідомлення членів територіальних громад про створення ініціативної групи щодо започаткування процесу організації та оформлення територіальних громад як первинних суб’єктів місцевого самоврядування (версія для друку)

8 коментарів до “Започаткування процесу організації та оформлення територіальних громад як первинних суб’єктів місцевого самоврядування”

 1. КАЖДЫЙ ДЕНЬ, ЗАХОДЯ НА ЭТОТ САЙТ (ВРУ), Я УЗНАЮ О НОВЫХ ПОСТУПЛЕНИЯХ ЗАКОНОВ И ПОДЗАКОННЫХ АКТОВ… в том числе, кого сняли, а кого кем-то куда-то назначили… что-то отменили, а что-то решили изменить… а кому-то что-то положено…
  это позволяет быть в курсе …….
  Р Е К О М Е Н Д У Ю ВСЕМ ЧЛЕНАМ ИНИЦИАТИВНОЙ ГРУППЫ ТЕРРИТОРИАЛЬНЫХ ГРОМАД!!!
  Незнание законов не освобождает от ответственности, но лишает прав и возможности жить лучше….
  ДА, многие из них не совершенны, потому и не работают.
  Это значит, что их нужно поправить, собрав подписи жителей территориальных громад и направить Верховному Совету.
  Чтобы собрать подписи большинством жителей громад, необходимо сформировать инициативные группы территориальных громад из граждан, осознавших важность этого… Инициативные группы громад, объединившись во всеукраинское движение территориальных громад способны навести порядок в Украине, когда власть утратила такую способность… ЕДИНОМЫШЛЕННИКИ ОБЪЕДИНЯЮТСЯ.
  Формирование инициативных групп и объединение во всеукраинское движение – возможность осуществления перемен мирным путем…
  Делитесь со всеми! Знание – СИЛА!
  http://zakon4.rada.gov.ua/laws
  Для этого необходимо осознать сложившуюся ситуацию в Украине, когда постсоветская тоталитарная административно-командная криминальная олигархо-клановая система власти уже себя изжила (Украина разграблена олигархами и чиновниками) и внимательно прочесть:
  Конституцию (ст.5,7,8,13,14,95,132,140-143,157.)
  http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%D0%B2%D1%80 ) , Гражданский Кодекс (ч.2.ст.2, ст.81,82, 169,173,316-318,324-327,329.356,358, 368,369 п.3.,379.) http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/435-15 ),
  Закон о местном самоуправлении (ст.ст.2,4,5,6,10,11,16,21,24,60. раздел V п.7 и 8) http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/280/97-%D0%B2%D1%80 ),
  Закон об органах самоорганизации населения » (ст. 3-7, 8-13, 14-15.)
  http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/2625-14 ),
  Европейскую хартию местного самоуправления (Преамбула п.8 ч.1, ст. 3,4,6.) http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/994_036 ),
  Закон о добровольном объединении территориальных громад http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/157-19 ,
  Закон Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/417-19
  Проект Закону про органи самоорганізації населення
  http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=54538
  Проект Закону про загальні збори (конференції) членів територіальної громади за місцем проживання
  http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=54539
  ОСОЗНАЮЩИЕ НЕОБХОДИМОСТЬ ПЕРЕМЕН ОБЪЕДИНЯЮТСЯ!!!
  В этой группе есть много полезных материалов для ознакомления:
  https://www.facebook.com/groups/tergromada/?fref=ts

  1. Борис, мы уведомляем как умеем исходя из тех возможностей, которыми обладаем сегодня.

   Приходите и помогите – с Вами будет лучше! 🙂

 2. Хотел бы поинтересоваться на счет долгов отдельных жильцов за коммунальные платежи? При создании этой организации нужно ли погашать их долги,либо же эти долги распределятся по остальным жильцам?

  1. Евгений, в первую очередь важно понять, что члены территориальной громады – это не жильцы. А территориальная громада – это не организация.

   Это люди, которые среди прочего владеют коммунальными предприятиями.
   Если ваш вопрос действительно о том, что делать территориальной громаде после становления субъектом с долгами отдельных людей принадлежащим территориальной громаде предприятиям – решать вам.

   Однако этот вопрос не сегодняшнего дня.
   Начните с того, чтобы найти двух людей в своем доме. Создайте протокольно инициативную группу по организации в своем доме представительского органа местного самоуправления – будинкового комітету.

   Как представитель инициативной группы членов территориальной громады сходите на постоянные комиссии горсовета, которые касаются работы коммунальных предприятий. Разберитесь в особенностях сегодняшней системы. Кто устанавливает тарифы, куда идут деньги за услуги коммунальных предприятий…. Тогда возможно и ситуация по долгам станет понятней.

   И приходите на обучение в наш центр по вопросам местного самоуправления:
   http://budmo.in.ua/informatsijno-navchalnij-tsentr/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *