Що робити, щоб Україна стала успішною країною?

Хороше запитання: «Що робити?«, яке задають сьогодні багато політиків, бізнесменів, громадяни України. Відповідь на це просте питання від Бориса Івановича Івакіна.

Сьогодні потрібно пропонувати в якості відповіді на класичне запитання «що робити?» інше: «як робити?»

І тут не можу не погодитися з тим, що людей треба готувати до нового життя, в якій вони (ми), всі громадяни України повинні навчитися забутого, точніше згадати, що вміли добре робити наші предки — жити по-совісті і управляти собою.

Тобто самоорганізація і самоврядування повинні стати потребою, де на ряду з повною свободою кожного і всіх лежить висока відповідальність і зобов’язання кожного перед усіма.

Треба почати з того, що сказати правду про те, що нас останнім часом нахабно обманювали. Що уявна свобода вибору починалася перед черговими виборами і закінчувалася в день виборів. Що ми, громадяни України, чомусь стали «фізичними особами», а це означає втратили те, що належить нам — майно нашої держави, а разом з цим і владу, яка також належить нам — громадянам України, як це визначено основним законом України — Конституцією.

Ось що потрібно говорити сьогодні людям, громадянам України. А також розповідати, як повернути Конституційно, в правовому полі, законному господареві — народу України — законне право управляти собою і державою.

Ось з цього моменту і потрібно говорити як це робити.

Для початку треба прокинутися від тривалої, бездіяльною сплячки. Самоорганізуватися, об’єднатися, оформитися як суб’єкт і власник майна — Територіальна громада.

Заявити про це публічно, і скористатися своїм правом управляти собою і державою безпосередньо, згідно з чинним законодавством (Конституція України, Закон про місцеве самоврядування, Закон про органи самоорганізації населення). І дай Бог всім розуміння, а ще й бажання зрозуміти це і прийняти бо все краще — ворог хорошого!

Чого гріха таїти: народ не готовий взяти на себе відповідальність, а «влада» (наші представники) не хоче передавати повноваження. Ось і ходимо по колу, один одного лаючи. Представники влади говорять: народ ледачий, а народ відповідає: влада не дає «порулити».

Практика показує, що потрібно застосувати метод підштовхування знизу і натискання зверху, що ми і бачимо сьогодні на вулицях своїх міст. Вихід є і він починає проявлятися, а саме в тому, що останнім часом все активніше заговорили про децентралізацію влади, про передачу більшої частини повноважень на місця, але є велике питання: чому знову напівзаходи, чому не говорять кому конкретно передати ці повноваження.

А ось тут і криється головна відповідь: передати повноваження необхідно Територіальним громадам, про які мовчать наші «ідеологи» децентралізації.

Ось цю прогалину необхідно терміново ліквідувати шляхом масового навчання громадян, а почати потрібно, безумовно, з інформації, щоб всі стали проінформованими.

Потім повсюдно провести навчання, де бажаючі отримають знання про те, як самоорганізуватися і навчитися керувати собою і державою. І тому на цьому етапі будь-яка інформація про Територіальні громади потрібна і в будь-якій доступній формі. Г

оловне щоб люди почали отримувати таку інформацію, а далі кількість обов’язково перейде в якість, і з’являться ті, активні громадяни, які захочуть змінити життя на краще у себе в будинку, на вулиці, в місті.

І зроблять це спільно, не по примусу, а за покликом серця і розуму бо прийде розуміння питання: «Хто в домі господар!»

Але для цього треба, щоб сьогоднішні, так звані, «господарі життя» також свідомо передали владу до істинного господаря — народу України!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *