Алгоритм організації та оформлення територіальної громади як первинного суб’єкту місцевого самоврядування

Добровільне об’єднання територіальних громад та взагалі реалізація прав на місцеве самоврядування викликає багато питань. Тому учасники Громадянського руху “Живемо за Конституцією!” підготували дорожню карту – алгоритм дій щодо оформлення територіальної громади як первинного суб’єкту місцевого самоврядування – необхідний перший крок.

  1. Активному громадянину зібрати навколо себе однодумців.
    Бажана кількість: 3, 5, 10 і більше. 
  2. Отримати інформацію про Конституцію, права людини, громадянина, члена територіальної громади та можливості здійснення влади безпосередньо та місцевого самоврядування.
  3. Провести Збори громадян, членів територіальної громади відповідної адміністративно-територіальної одиниці, та утворити Ініціативну групу.
    Назва протоколу:
    Протокол зборів громадян, членів територіальної громади села (або селища, міста, району в місті) з утворення ініціативної групи щодо започаткування процесу організації та проведення Загальних зборів громадян з оформлення територіальної громади як первинного суб’єкту місцевого самоврядування. 
  4. Організувати правову освіту для членів територіальної громади.
  5. Проведення Загальних зборів громадян.
    Легітимність Загальних зборів – мінімум 50%+1 людина від загальної кількості членів територіальної громади – громадян, які мають право обирати та бути обраними, та постійно проживають в адміністративно-територіальній одиниці.
    На Загальних зборах треба затвердити:
    – обрання голови відповідної територіальної громади;
    – обрання секретаря, або утворити організаційно-правовий орган, який буде займатись юридичним супровідом та документообігом;
    – створення Представницького органу територіальної громади (Рада);
    – обрання представників (депутатів) до представницького органу та затвердити персональний склад (може бути зроблено на рівні об’єднаної територіальної громади);
    – створення Виконавчого органу територіальної громади;
    – створення необхідних органів забезпечення життєдіяльності ТГ (наприклад: комунальні підприємства, громадське формування з захисту громадського порядку та державного кордону на території відповідної територіальної громади);
    – створення органу реєстрації майна (рухоме та нерухоме) та обліку громадян, членів територіальних громад;
    – відкриття розрахункового рахунку ТГ;
    – Статут територіальної громади.

З цього етапу розпочати здійснення влади безпосередньо на місцевому рівні територіальної громади як первинний суб’єкт, носій функцій та повноважень місцевого самоврядування. 

Після оформлення територіальних громад на кожній окремій адміністративно-територіальній одиниці як первинних суб’єктів місцевого самоврядування, можна перейти до процесу об’єднання територіальних громад виключно у відповідності до норм прямої дії Основного Закону України – Конституції України!!!

Бажаємо стати вам всім спроможними та щасливими!

Учасники Громадянського руху “Живемо за Конституцією!”,
Борис Івакін,
Сергій Шармазанов
+38 (050) 402-44-74

2 коментарі до “Алгоритм організації та оформлення територіальної громади як первинного суб’єкту місцевого самоврядування”

  1. Ваш портал следует назвать самым нужным и популярным. Всегда видать грамотный подход и еще качество, которые приковывают эффектное наше внимание.

  2. Дякую за коротку, але смістовну та вичерпну дорожню карту! Все зрозуміло. Приступаємо к виконанню.
    ТГ села Козачка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *