Школа Конституції - розбудова громадянського суспільства в Україні

Історія Школа Конституції

Хочемо розповісти історію створення цієї Школи. І чому такі школи для дорослих громадян мають з’явитись у кожній територіальній громаді, якщо ми хочемо жити у сучасній правовій державі. 

Школа Конституції була створена учасниками громадянського руху “Живемо за Конституцією”. Простими людьми, які об’єднались навколо бажання жити у демократичній правовій державі. 

Права людини та місцеве самоврядування

У 2015 в Харкові було відкрито інформаційно-просвітницький центр, де ми розбирали можливості людини і громадянина, члена територіальної громади впливати на діяльність представницьких та виконавчих органів. 

Завдяки роботі цього центру в Україні з’явився рух “Живемо за Конституцією”. З’явились Протоколи зборів та Загальних зборів громадян – як перший крок до організації територіальної громади як суб’єкту самоврядування.

Будуємо громадянське суспільство в Україні

В Україні багато говорять про необхідність розбудовувати громадянське суспільство та про необхідність змін у системі управління державою.

Ми цим займались безпосередньо – вивчали самі та передавали досвід – як громадянин може впливати на все, що відбувається навколо, в конституційно-правовому полі. 

Оскільки це була суто волонтерська діяльність, центр було закрито через брак фінансування. 

Але учасники громадянського руху продовжують втілювати отриманні знання в своїх громадах, тож це була гарна інвестиція. 

Як залучати людей до правової освіти?

В той же час ми дізнались про певні складнощі залучення людей до правового навчання. Це не цікаво само по собі. 

Це як замкнуте коло – люди постійно мусять вирішувати нові проблеми, тому що не бачать головної причини. А вирішити головну причину неможливо без людей. 

95% проблем, з якими ми стикаємось, є наслідками непрацюючого місцевого самоврядування. 

Директор школи, який збирає кошти з батьків, погані дороги, низькі зарплати лікарів та відсутність апаратури та ліків в лікарнях – все це наслідки не працюючої системи місцевого самоврядування.

Тоді ми вирішили навчати людей Конституції, допомагаючи їм вирішувати практичні питання. Так з’явилась Школа Конституції.

Коли ми отримали достатньо практичного досвіду, що зрозуміли можливість вирішення будь-якого питання, ми почали розповідати про Конституцію та можливості громадянина, члена територіальної громади через реальні, більш цікаві людям приклади. 

Ідея та місія Школи Конституції

Ідея Школи Конституції була досить проста: 

  1. Ми залучаємо людей через рішення простих зрозумілих проблем. У школі з батьків збирають кошти замість того, щоб написати заявку до бюджету? Це до нас. 
  2. Вирішуючи свої питання, люди дізнаються про свої статуси людини, громадянина та члена територіальної громади, як працює система та навчаються співпрацювати з посадовими особами, змушуючи їх робити те, що треба громаді.
  3. На виході люди отримують практичний результат, а суспільство – нових свідомих громадян. 

Практичний досвід показав, що це працює на 100%. Але про це буде далі…

Онлайн-курс з місцевого самоврядування та реалізації прав людини для громадян

Все рухається. І ми теж виходимо на нові рівні.

Зараз на платформі “Моє Місто” іде збір коштів на створення онлайн-курсу про місцеве самоврядування для дорослих громадян України.

Реалізовувати курс буде саме команда Школи Конституції та учасники руху “Живемо за Конституцією”.

Більше можна дізнатись за посиланням: https://kharkiv.moy-gorod.org/projects/informacionno-obuchayuschiy-centr-pravovogo-obrazovaniya-graghdan-ukrainy

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *