Операция на колене цена, або як реалізувати своє право на безоплатну медичну допомогу

Друзі, багато людей чули про те, що Конституція України гарантує кожному громадянину охорону здоров’я та право безплатно отримати медичну допомогу.

Стаття 49 Конституції України визначає це так:

Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безоплатно; існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена. 

Так сталось, що одному з учасників громадянського руху “Живемо за Конституцією!” довелося скористатись цим правом з доволі серйозного питання, яка потребувала операції.

Ми чули про те, що нічого в наших лікарнях неможливо зробити без грошей, тому вирішили поділитись зразком звернення, за яким все було зроблено в найкращий спосіб та без жодної копійки з кишені громадянина.

Звичайно треба розуміти, що ми маємо таке право, бо вже сплатили за таке обслуговування – кошти на медичне обслуговування виділені в нашому спільному бюджеті.

Також зазначимо важливість звичайних людських відносин. Розумійте, що кожна посадова особа, з якою ви будете спілкуватись – така ж сама людина. Якщо у вас був раніше негативний досвід – це, нажаль, наша спільна відповідальність (і ваша теж). Бо ми не в повному обсязі використали своє право на безпосередню участь у місцевому самоврядуванні та управлінні державними справами.

Сподіваємось, викладене звернення допоможе іншим повірити в себе. Живемо за Конституцією, та все буде добре!

                                                  Директору комунального некомерційного
                                                  підприємства “Обласна клінічна лікарня”

                                                  Людина, громадянин України,
                                                  член територіальної громади
                                                  Слобідського району міста Харків
                                                  ПІБ
                                                  м. Харків, поштова адреса
                                                  кон. тел. 
                                                  email: 

Звернення

Відповідно до ст. 3 Конституції України.

Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забеспечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави.

У відповідності до 49 ст. Конституції України.

Кожен має право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування. 

Охорона здоров’я забезпечується державним фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм. 

Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безоплатно. 

Згідно Закону України “Основи законодавства України про охорону здоров’я”.

Кожна людина має природне невід’ємне і непорушне право на охорону здоров’я. Суспільство і держава відповідальні перед сучасним і майбутніми поколіннями за рівень здоров’я і збереження генофонду народу України, забезпечують пріоритетність охорони здоров’я в діяльності держави, поліпшення умов праці, навчання, побуту і відпочинку населення, розв’язання екологічних проблем, вдосконалення медичної допомоги і запровадження здорового способу життя.  

21 вересня 2021 року я звернувся у КНП “Міська поліклініка № __”до свого дільничного лікаря-терапевта ______________ з якою у мене заключена декларація № ________________ з питанням болі у правому колінному суглобі. Лікар дав мені направлення за № _____________ на послугу (L67002 Консультація Травматолога).  Я вільно обрав для проведення висококваліфікованої лікувальної та консультативної медичної допомоги медичний заклад КНП ХОР “Обласна клінічна лікарня” який має з НСЗУ договір № ______________ про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій. 

Враховуючи вищезазначене я Людина, громадянин України, член територіальної громади Слобідського району м. Харків _____________________, реалізуючі своє конституційне право на охорону здоров’я, медичну допомогу шляхом отримання необхідних медичних і реабілітаційних послуг та лікарських засобів належної якості за рахунок коштів Державного бюджету України, передбачених на реалізацію програми медичних гарантій, звертаюся до Вас, та прошу, забезпечити збереження і відновлення мого здоров’я, своєчасно надати мені висококваліфіковане травматологічне і хірургічне лікування, та забезпечити реалізацію моїх прав на отримання медичних послуг.

Дозвольте завчасно подякувати Вам за те, що знайшли час і можливість розглянути моє звернення та надати відповідь по суті запропонованого питання.

Відповідь прошу надати на мою поштову адресу: м. Харків, _____________, та продублювати на електронну адресу: _______________________ з обов’язковим повідомленням за телефоном:  ______________. 

З повагою до Вас, Людина, громадянин України, 

член територіальної громади Слобідського району м. Харкова                             

_______________________                                                        “       ”  _____________ 2022 року    

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *