Операция на колене цена, або як реалізувати своє право на безоплатну медичну допомогу

Друзі, багато людей чули про те, що Конституція України гарантує кожному громадянину охорону здоров’я та право безплатно отримати медичну допомогу.

Стаття 49 Конституції України визначає це так:

Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безоплатно; існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена. 

Так сталось, що одному з учасників громадянського руху “Живемо за Конституцією!” довелося скористатись цим правом з доволі серйозного питання, яка потребувала операції.

Ми чули про те, що нічого в наших лікарнях неможливо зробити без грошей, тому вирішили поділитись зразком звернення, за яким все було зроблено в найкращий спосіб та без жодної копійки з кишені громадянина.

Звичайно треба розуміти, що ми маємо таке право, бо вже сплатили за таке обслуговування – кошти на медичне обслуговування виділені в нашому спільному бюджеті.

Також зазначимо важливість звичайних людських відносин. Розумійте, що кожна посадова особа, з якою ви будете спілкуватись – така ж сама людина. Якщо у вас був раніше негативний досвід – це, нажаль, наша спільна відповідальність (і ваша теж). Бо ми не в повному обсязі використали своє право на безпосередню участь у місцевому самоврядуванні та управлінні державними справами.

Сподіваємось, викладене звернення допоможе іншим повірити в себе. Живемо за Конституцією, та все буде добре!

Продовжувати читання Операция на колене цена, або як реалізувати своє право на безоплатну медичну допомогу

Історія Школа Конституції

Хочемо розповісти історію створення цієї Школи. І чому такі школи для дорослих громадян мають з’явитись у кожній територіальній громаді, якщо ми хочемо жити у сучасній правовій державі. 

Школа Конституції була створена учасниками громадянського руху “Живемо за Конституцією”. Простими людьми, які об’єднались навколо бажання жити у демократичній правовій державі. 

Продовжувати читання Історія Школа Конституції

День Конституції України

День Конституції – дуже важливий день для всіх громадян України. Конституція є нашим спільним договором про те, як має бути організоване наше життя, що можна робити на нашій землі та чого ні.

Продовжувати читання День Конституції України

Що робити, щоб Україна стала успішною країною?

Хороше запитання: “Що робити?“, яке задають сьогодні багато політиків, бізнесменів, громадяни України. Відповідь на це просте питання від Бориса Івановича Івакіна.

Сьогодні потрібно пропонувати в якості відповіді на класичне запитання “що робити?” інше: “як робити?”

Продовжувати читання Що робити, щоб Україна стала успішною країною?

Територіальна громада як первинний суб’єкт місцевого самоврядування

Що таке територіальна громада? Як нам розбудувати систему місцевого самоврядування у повному обсязі у відповідності до Конституції? Як зробити щоб місцеве самоврядування взагалі запрацювало?

В цьому матеріалі ми зібрали відповіді про територіальні громади, децентралізацію, самоврядування та самоорганізацію. Що це, як воно має працювати та з чого починати. Знайомьтесь, обговорюйте, ділиться своїм досвідом та знаннями.

Продовжувати читання Територіальна громада як первинний суб’єкт місцевого самоврядування

Кого обрати депутатом? Про вибори в місцеві ради для людей простою мовою

Сергію, доброго вечора! Вибач, що турбую, але хочу запитати, що думає молодий Харків з приводу виборів, за кого ви рекомендуєте голосувати? Адже це ваше покоління зараз має прийти до влади, а старші їх не знають, я і мої друзі просимо рекомендації.

Нещодавно отримав таке питання, і воно дійсно турбує людей. Ми бачимо багато фото на бігбордах, ще більше будуть у бюлетнях для голосування – але кого обрати?

Спробую дійсно дати пораду, яка підійде не лише для Харкова, а буде корисна простим людям з усієї України.

Тож кого обирати на виборах? 

Продовжувати читання Кого обрати депутатом? Про вибори в місцеві ради для людей простою мовою

Про вибори до місцевих рад

longread про #вибори. Як перемогти та потрапити до місцевої ради, якщо ви готові діяти з людьми та для людей.

Зараз багато людей почнуть говорити про майбутні вибори до місцевих рад. І це питання дійсно вкрай важливе. Місцеве самоврядування – це шлях до вирішення майже всіх проблем, що ми маємо зараз. Тому вирішив написати, як можна діяти людям, які хочуть зробити кращим життя у нашій країні та своїй громаді. Та які готові працювати разом з людьми.

Якщо коротко – щоб змінити ситуацію на краще вам потрібно:
1. Знати систему, якою вона є зараз, та як вона має працювати
2. Вміти реалізовувати права людини і громадянина вже Сьогодні
3. Мати план дій та бути готовим до його реалізації.

З першими двома пунктами вам може допомогти Школа Конституції. Продовжувати читання Про вибори до місцевих рад

Як спілкуватись з посадовими особами, щоб отримувати позитивний результат

Ефір можно подивитись на каналі Школи Конституції:

Які поради можна дати, щоб зробити спілкування з посадовими особами органів державної влади і органів місцевого самоврядування більш ефективним: Продовжувати читання Як спілкуватись з посадовими особами, щоб отримувати позитивний результат

Пам’ятка Людини, Громадянина, Члена територіальної громади

 

10 грудня 1948 р. Загальна декларацiя прав людини
15 жовтня 1985 р. Європейська хартія місцевого самоврядування
16 липня 1990 р Декларація про державний суверенітет України
24 серпня 1991 р. Акт проголошення незалежності України
17 грудня 1993 р. Положення про загальні збори громадян за місцем проживання в Україні
28 червня 1996 р. КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ
21 травня 1997 р. Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні»
11 вересня 2001 р. Закон України «Про органи самоорганізації населення»
16 листопада 2009 р. Додатковий протокол до Європейської хартії місцевого самоврядування про право участі у справах органу місцевого самоврядування.
(ратифікація: 02 вересня 2014 р.)

 

Ефективний план розвитку громадянського суспільства

Моє ім’я Сергій Анатолійович Шармазанов. Я є учасником руху “Живемо за Конституцією” та одним з організаторів проекту “Школа Конституції”. 

Проект Школа Конституції

Наша мета – розбудувати Україну як суспільство високої моралі та соціальної справедливості, як дійсно демократичну і правову державу. Реалізувати нашу Конституцію на практиці.

Я розповім, як це можна зробити найпростішим, на мою думку, шляхом.  Продовжувати читання Ефективний план розвитку громадянського суспільства